Psichologas suaugusiam
Kuo Jums gali būti naudinga psichologo pagalba?
Priežasčių, dėl kurių pas psichologą apsilanko žmonės, yra daug. Kiekvienas iš mūsų esame skirtingas ir individualus. Dažniausiai kreipiasi žmonės dėl šių sunkumų:
Dažnai jaučiu stresą
Jaučiu pastovų nerimą
Suprantate, kad tam tikri jūsų gyvenimo aspektai, galbūt darbiniai, galbūt santykių, galbūt sunkių vidinių išgyvenimų yra pernelyg stresiniai ir tai kelia diskomfortą; jaučiate, kad pastovus stresas veikia jūsų emocinę savijautą bei atsiliepia fizinei sveikatai. Kreipiantis į psichologą, įvertinkite tai, kad atvirumas, Jūsų pačių pasiryžimas ir stiprus noras bei pasitikėjimas psichologu yra vieni svarbiausių dalykų, kurie padeda įveikti sunkumus gyvenime.
Psichologo pagalba naudinga, jei vargina pastovus nepaaiškinamas nerimas. Jei Jūs per stipriai nerimaujate dėl kasdienių gyvenimiškų dalykų; jei neapleidžia neramios mintys apie artimuosius; jei atrodo, lyg kažkas negero turėtų nutikti; jei jaučiate pastovią įtampą kūne ar nebejaučiate gyvenimo džiaugsmo, norime pasakyti, kad tai yra įveikiama. Jums tereikia pasiryžti ir kreiptis į psichologą.
Konfliktiški santykiai
Jūs turite sunkumų bendraudami, spręsdami problemas šeimoje su savo partneriu, su tėvais, giminėmis, darbe ar su kitais sutiktais žmonėmis, psichologo konsultacija būtų skirta geriau suprasti save. Net jei norite pasiaiškinti nedidelius, bet varginančius besikartojančius santykių aspektus arba supratote, jog santykiai darosi destruktyvūs ir papuolėte į aklavietę, pasikalbėkime apie tai, kas Jums rūpi.
Būna bloga nuotaika
Pastebite, kad jūsų nuotaikos jums nepavaldžios. Dažnai įkrentate į nepasitenkinimo, pykčio, nuotaikos svyravimų epizodus, kurie vargina; slegia nepaaiškinama neigiama būsena, dirglumas.
Psichologo konsultacija skirta, kad būtų lengviau suprasti neigiamų jausmų priežastis, netapti "nuotaikos vergu", gebėti pačiam surasti būdų, kurie Jums padėtų vėl jaustis geriau.
Ar man yra depresija?
Žmogus kartais sako:
"Jaučiu slogumą...apatiją...beprasmybę...jaučiuosi beviltiškai...nebeturiu nei jėgų, nei noro kuo nors užsiimti...man nieko nesinori...". Taip būna, kad nebedžiugina dalykai patikę anksčiau, žmogus nebepasitiki savimi, dažiau būna piktas ir dirglus, vargina nemiga, apetito stoka.
Jei Jūs atpažįstate šią nemalonią būseną, kuri tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, gali būti, kad Jus vargina depresija. Priežastys gali būti dažnai labai įvairios, dėl ko žmogų lydi depresija. Pavyzdžiui, galbūt slegia perdėtas kaltės jausmas dėl praeities dalykų, koneveikiame save už tai, ką darome šiuo metu.
Jei Jūs kasdienius įsipareigojimus atliekate lyg naudodami paskutinius energijos bei emocinio susitelkimo likučius, jei Jūsų nebedžiugina dalykai patikę anksčiau, jei norite jaustis vėl turintys jėgų, norų ir svajonių, norėtume Jus padrąsinti ir nebijoti kreiptis į psichologą.
Mane lydi panika.
Netikėtai, atrodo, be priežasties, Jus ištinka stiprūs priepuoliai, kurių metu daužosi širdis, trūksta oro, pila prakaitas, svaigsta galva, jaučiamas silpnumas, galbūt patiriate kitų nemalonių fiziologinių pojūčių, o, svarbiausia, apima siaubas, kad tuoj mirsite. Tikėtina, tai - panikos simptomai. Jums baisu sulaukti galimo pasikartojimo...
Psichologas išmokys stebėti save ir suprasite, kad panikos priepuoliai gali būti valdomi. Jei norite gyventi be panikos priepuolių, labai svarbu Jūsų pačių įdėtos pastangos, atkaklus "darbas su savimi" lydint psichologui.
Krizė. Trauma. Netektis.
Jei jaučiate, kad šiuo metu su skausmu vieniems būti per sunku, nepadeda ir artimųjų pagalba, krizė, trauma ar skausminga netektis gali būti išgyvenama lengviau, jei kreipsitės į mus. Nebūkite vienas.
Ar gali būti, kad jaučiu perdegimą?
Kokie yra būdingi perdegimo simptomai? Greičiausiai esate puikus darbuotojas, orientuotas į tikslus, bet pradedate suvokti, kad darbo krūvis arba pats darbo procesas darosi nepakeliamas; pastebite pernelyg didelį jautrumą darbiniams sunkumams; esate nuolat nepatenkinti darbo rezultatais; jaučiatės išsekę ir pavargę, jus apleido energija; galbūt kankina nemiga; kiekvieną dieną vis sunkiau save motyvuojate vykti į darbą; jums atrodo, kad niekada neturite laiko, neleidžiate sau atsikvėpti, kokybiškai pailsėti. Galima įtarti, kad jus lydi perdegimas.
Priklausomybė. Priklausomybė nuo IT?
Nors psichologo pagalba alkoholikui, linkusiam į alkoholį ar kitas psichotropines medžiagas žmogui yra gana dažnai suteikiama, vis dažniau psichologo kabinetą praveria ir tie, kurie turi sunkumų dėl priklausomybės nuo ekranų, kompiuterinių žaidimų. Priklausomybė nuo IT tampa vis dažnesne problema ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų. Suvokiantiems, kad IT stipriai kenkia gyvenimo kokybei, bet negalintiems atsispirti įtraukiančiam jų poveikiui, kviestume pasikalbėti apie tai. Jūs sužinosite, kaip padėti sau, kaip būti pačiam savo laiko ir gyvenimo šeimininku.
Noriu pokyčių gyvenime.
Psichologo pagalba padeda, jei norėtumėte gyventi kitaip, tačiau nežinote tiksliai, kokių pokyčių norėtumėte. Galbūt pačiam sunku pradėti, sunku imtis iniciatyvos asmeniniame ar darbiniame ar savęs ieškojimo kelyje. Tačiau norisi gyventi kitaip...
Kaip atrasti save? Pasitikėjimas savimi.
Psichologo pagalba naudinga, jei nori atrasti, kas būtent Tau padėtų labiau pasitikėti savimi. Pasitikėjimas savimi suteiks energijos keisti savo gyvenimą. Pasitikėti savimi, tai reiškia tikėti savim, tikėti tuo, kad daug labai dalykų priklauso ir nuo tavęs, o jei ir nepriklauso, tai Tu gali būti tame, tiestis ir eiti toliau.
Jau daug ką išbandžiau, bet... kaip numesti svorį?
Jei išbandėte dietas ir svorio numetimas buvo trumpalaikis, galbūt norėtumėte pabandyti pakeisti valgymo įpročius ir numesti svorį remiantis dėmesingo įsisąmoninimo teorija bei praktikomis?
Norint turėti ilgalaikius svorio pokyčius, svarbiausia, ne dietos pasirinkimas, o savo santykio su maistu suvokimas. Tam būtina pažinti save.
Kas yra dėmesingas valgymas, kaip numesti svorio mindfullnes metodikos pagalba skaitykite daugiau kaip numesti svorio.